Knjige koje vole gejmeri

Uncategorized

Igrice su danas postale sastavni deo odrastanja. Neretko mnoga deca u svet virtuelnih igara ulaze negde oko 5 godine. S jedne strane su roditelji koji ne odobravaju ovaj vid popunjavanja slobodnog vremena, dok s druge strane postoje i oni kojima je to sastavni deo odrastanja. Istina je da se kroz svet video igara može povezati mnoštvo knjiga, koje su nastale baš iz video igrica ili su video igrice nastale iz knjiga i stripova.


Knjižare imaju poseban kutak za gejmere

Mnogo fantazije i naučne fantastike su ono što preovladava u knjigama namenjenim gejmerima. Dobro snadbevene knjižare danas imaju sve veće delove izdvojene za ljubitelje video igara. Tu se možete zadržati satima u odabiru. Ponuda je prepuna ne samo fantastikom, već i istorijskim činjenicama, tehničkim informacijama, fikcijom, ali i umetnošću. Ova vrsta literature koju na policama imaju gotovo sve knjižare, predstavlja nešto prefinjeniji dodatak video igrama koje će naći skladno mesto u biblioteci vašeg malog gejmera. Najbolje knjige o igricama kombinuju nekoliko divnih stvari kako bi postale zaista atraktivna dopuna virtuelnom svetu. To su pre svega delovi posvećeni inspiraciji i nastajanju same priče i video igre, puno tehničkih informacija, ali i neverovatne mašte.

Da raspust ne prođe u igricama

Ukoliko ste roditelj gejmera, verovatno uspevate da održite balans tokom školske godine. Kada nastupe praznici i školski raspusti, onda je malo teže ograničiti vreme detetovog sedenja ispred kompjutera. Gejmerske knjige mogu biti odličan način da zainteresujete dete za gejmerske teme, samo u drugom obliku, ali i da mu stvorite čitalačku naviku. Ono što je najinteresantnije tinejdžerima koji su posvećeni igricama se može naći u ponudi skoro svake knjižare. Mnoge, već klasične, knjige i naslovi su pretvoreni u video igrice. Tu spadaju „Hari Poter“, „Gospodar prstenova“, „Alisa u zemlji čuda“. Zatim, tu je knjiga „Gejmeri“ pisca Olivera Ušmana, kao i „Džojstik na dar“ Badijela Dejvida, koji je stekao veliku popularnost kod mladih gejmera, ali i onih koji se tek susreću sa tim svetom. Gejmeri ipak najviše vole da čitaju knjige koje su povezane sa njihovim omiljenim video igrama. Imajte to na umu kada krenete da istražujete police svoje najbliže knjižare.


Knjiga može biti odličan poklon za gejmera

Strastveni zaljubljenici u video igre su komplikovani za poklone, pa ako ih ne poznajete dovoljno dobro, vrlo je moguće da ćete pogrešiti u odabiru iznenadjenja. I naravno, nije tajna, da gejmer najviše voli da dobije nešto od opreme ili nešto što je povezano sa igricama. Zato je ključno da razgovarate, da ste upućeni koje igrice voli da igra, koju bi voleo da ima, da li mu treba nešto od nove opreme. Ono što je sigurno je da nećete pogrešiti ukoliko se odlučite da poklonite gejmersku knjigu, kojima su prepune sve bolje opremljene knjižare. I ovde će vam informisanost biti preko potrebna, pa ako neko voli popularne FPS igrice, takozvane pucačine, teško da će poželeti da pročita naučnu fantastiku. Takođe, mnogi gejmeri su i ljubitelji stripova, pa ukoliko uspete da nabavite redak primerak željenog naslova, onda će to biti pun pogodak. Kao obavezna literatura, koja već spada u klasiku su i knjige: „Akira: volume 1“ pisca Katsuhiro Otomo, „Dragonball“ koju je napisao Akira Torijama, kao i „Dark Tower“ Stivena Kinga.